Що таке лист відрядження А1 і як його отримати?

Лист відрядження А1 є документом, який видається органом соціального страхування Польщі і ще називається “zaswiadczenie А1”. Цей документ підтверджує, що роботодавець, який зареєстрований в Польщі, регулярно сплачує соціальні внески за працівника. Командировочний лист А1 можна розглядати як медичну страховку від держави, яка діє на території Польщі та в межах Європейського союзу.

Важливо зауважити, що самостійно отримати відрядний лист А1 неможливо. Також ми не рекомендуємо купувати або підробляти цей документ. При перевірці спеціальними органами відразу стане зрозуміло, що документ є підробкою. Тому краще звернутися до відповідних органів або професійних консультантів, якщо потрібен лист відрядження А1 для роботи в Польщі.

Оформляємо необхідний пакет документів працівнику

УВАГА! Тільки після отримання даних документів відбувається реєстрація в німецькій системі «ZOLL и SOKA BAU».

Лист відрядження А1

Що таке МЕЛЬДУНЕК?

Мельдунек це прописка в Польщі, яка потрібна для отримання інших документів, а в нашому випадку, щоб отримати ПЕСЕЛЬ.

Що таке PESEL?

PESEL — це польський податковий номер, який складається з 11 символів. Він необхідний при оформленні сертифіката податкової резиденції (CFR-1).

Що таке сертифікат податкового резидента Польщі?

Сертифікат податкового резидента (СFR-1) — це довідка, що підтверджує що ви перебуваєте в Республіці Польща довше ніж 90 днів і платите податки. Дана довідка видається для того, щоб уникнути подвійного оподаткування.

Яка робоча віза в Польщу підходить для А1?

Віза обов’язково повинна бути польської і може бути на півроку, сезонна або воєводська на рік. Також, підійде і карту побиту. Всі ці категорії підходять для отримання відрядження А1.

УТОЧНЕННЯ! Робоча віза в Польщу є обов’язковою для отримання відрядження А1.

Що таке карта EKUZ і чому її варто отримати?

EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) – це європейська страхова медична карта, яка дає право на медичне обслуговування в країнах ЄС та Швейцарії. Якщо ви платите податки до Польської соціальної служби здоров’я (ZUS), радимо отримати цю карту.

З чого складається карта EKUZ? Картка містить особисту інформацію про власника, таку як ім’я та прізвище, дату народження та номер страхового полісу. Вона також містить інформацію про країни, в яких вона дійсна.

Для чого потрібна карта EKUZ? При виїзді за кордон необхідна медична страховка. Якщо ви не хочете переплачувати кожен раз за оформлення страховки, ми радимо безкоштовно оформити карту EKUZ в Польщі. Ця карта дійсна в країнах, що належать до ЄС та Швейцарії, і видається абсолютно безкоштовно протягом 3-5 робочих днів.

Міністерство охорони здоров’я радить отримати карту EKUZ всім, хто виїжджає за кордон, в тому числі і полякам.

Договір між польською та німецькою компаніями

Цей договір є основою для відрядження працівників польської компанії до Німеччини. Договір може бути складений у будь-якій формі, яка підходить обом сторонам.

Реєстрація в системі ZOLL

Будь-який іноземний роботодавець, який відправляє своїх працівників у командировку в Німеччину, повинен зареєструвати їх в системі ZOLL

Детальну інформацію можна дізнатися на офіційному джерелі ZOLL – посилання

Реєстрація в системі SOKA BAU

SOKA-BAU представляє собою об’єднаний бренд двох організацій: фонду відпусток та фонду заробітної плати в будівельній галузі (ULAK, асоціація з власною юридичною особою на підставі державної нагороди) і додаткового пенсійного фонду Building Trade AG (ZVK). Обидві організації є сторонами колективних переговорів в будівельній галузі, включаючи Hauptverband der Deutschen Bauindustrie e. V.

Детальну інформацію про SOKA-BAU можна дізнатися на офіційному сайті за наступним посиланням.

Що потрібно ще знати про легалізацію?

Для отримання документів на роботу в іншій країні потрібно звернутися до конкретної компанії та на конкретну посаду. У разі зміни роботодавця відрядний лист А1 стає недійсним і потрібно подавати нову заявку.

Згідно зі стандартами, працівник, який перебуває у відрядженні за відрядним листом А1, може працювати та перебувати на території Німеччини не більше 90 днів за півріччя. Проте є деякі винятки: цей термін можна продовжити, якщо працівник змінить робоче місце у Німеччині або повернеться до Польщі і знову виїде на роботу до Німеччини. У цьому випадку польський роботодавець може видати новий відрядний лист, який продовжить перебування працівника на території Німеччини. Але варто бути обережним, оскільки цей метод не завжди працює, і наслідки від такого рішення можуть бути на власний ризик.

Наші переваги

Для агенції

Керування прибутком. Ви щомісяця отримуєте по 50 € за кожного оформленого кандидата, поки він працює. А також самостійно встановлюєте вартість відрядного листа для ваших клієнтів, тим самим коригуєте свій щомісячний прибуток.

Збільшення клієнтів. Ми офіційно влаштовуємо ваших клієнтів на високооплачувані вакансії з гідними умовами роботи. Вони залишаються задоволеними, звертаються до вас знову та рекомендують іншим.

Хороша репутація. Гарантуємо соціальний захист персоналу, 100% виплату зарплати, оформлення всіх документів згідно із законами країн ЄС.

Для працівників

Повністю офіційно. Оформляємо на роботу по договору працевлаштування і виготовляємо повний пакет документів.

Фінансова безпека. Гарантуємо офіційну виплату зарплати на банківську карту. Забезпечуємо повне медичне страхування.

Без ризику депортації. Володіємо всіма інструментами, які зводять ці ризики до нуля.  Працюємо з професійними юристами в країнах ЄС.

Для роботодавця

Економія часу. Заощаджуємо час партнера, який він би витрачав на оформлення документів для легальної роботи працівника у його компанії.

Збільшення прибутку. Через зменшення відсотку оподаткування заробітної плати працівника через А1 / відрядження з Польщі.

Зняття відповідальності. Компанія роботодавця не несе жодної юридичної відповідальності – за оформлення працівника відповідає юридичний відділ нашої компанії. Крім того, в разі потреби, надаємо безкоштовну юридичну консультацію.

Відгуки наших клієнтів

Кожен має можливість вибрати вакансію

У вас є запитання?

Заповніть форму, ми з вами зв’яжемось і дамо на них відповідь

Головна